معرفی سفیر 

آنچه مسافران باید بدانند

لطفا به موارد ذیل توجه فرمائید و در صورت ضرورت برای کسب اطلاعات بیشتر
با شماره تلفن  2- 3355300 (17)  375 +   ((بخش کنسولی)) تماس حاصل فرمائید.
1- در فرودگاه و مرزهای ورودی، قبل از عبور از گیت کنترل گذرنامه  (migration card)   تکمیل برگه اقامت به منظور ارائه آن به مامور مرزی الزامی است . این فرم در دو نسخه تکمیل می گردد و نسخه b  آن را می بایست تا زمان خروج  از کشور بلاروس در کنار گذرنامه خود حفظ کنید.
2- در صورتی که معادل بیش از ده هزار دلار ارز خارجی به همراه دارید می بایست از گیت با چراغ قرمز رنگ عبور کنید و نسبت به تکمیل فرم اظهار نامه ارزی اقدام نمائید. اگر به هر دلیل حتی سهواً از گیت با چراغ سبز عبور کنید این امر جرم محسوب شده و مازاد ده هزار دلار  ارز همراه شما بعلاوه مبلغی بعنوان جریمه توسط مامورین گمرک اخذ خواهد شد. فقط در صورتی که ارز همراه شما کمتر از معادل ده هزار دلار می باشد از کیتی که با چراغ سبز می باشد عبور کنید.
3- در صورت اقامت بیش از پنج روز در بلاروس ، می بایست نسبت به ثبت اقامت در اداره پلیس امور اتباع خارجه (آگیم) اقدام نمائید . (روزهای تعطیل جزء پنج روز اقامت محاسبه نمی شود.)
4- در مدت زمان اقامت در بلاروس برای پیشگیری از بروز هر گونه مشکلی ، لطفاً کلیه قوانین و مقررات این کشور را رعایت فرمائید . (حمل هرگونه مواد مخدر، قرص های روان گردان ، ترامادول ،  مسکن ها و کدئین ها در این کشور ممنوع است و کشف آن منجر به چندین سال زندانی برای حامل آن خواهد بود . )
5- قوانین راهنمائی و رانندگی در کشور بلاروس پیچیده تر از جمهوری اسلامی ایران می باشد ، لذا حتماً قبل از اقدام به رانندگی چندین جلسه در دفاتر مخصوص تعلیم رانندگی دوره های مربوطه را بگذرانید و قبلاً نسبت به تهیه مدارک مربوطه اعم از ترجمه گواهی نامه و یا اخذ آن در محل اقدام نمائید.  
6- متقاضیان تحصیل که به هر وسیله ای قصد ورود به کشور بلاروس را دارند بهتر است قبل از سفر از مورد تائید بودن دانشگاه در داخل کشور جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت پذیرش رشته و دانشگاه  مورد نظر، وضعیت خوابگاه و امکانات تحصیلی و نسبت تعداد قبول شدگان به کل دادوطلبان، اطمینان حاصل نمایند تا پس از گذشت یکسال از گذراندن دوره کالج و صرف وقت و هزینه با عدم پذیرش در دانشگاه مواجه نگردند.

_____________________________

تشدید قوانین مجازات ورود و خروج ارز اظهار نشده از مرزهای بلاروس

مورخ 5 آوریل در پارلمان جمهوری بلاروس قوانین تشدید مجازات ورود و خروج ارز اظهار نشده از مرزهای بلاروس به تایید و تصویب نمایندگان رسید.

از این پس ورود و خروج ارز بیش از ده هزار دلار نه تنها جرم اداری بلکه جرم جزایی محسوب می گردد. این قانون شامل حواله ها، چک های بانکی، ارز و  دیگر اوراق بهادار نیز می گردد.

هر شهروند بلاروسی و تبعه خارجی برای وارد و یا خارج کردن ارز به میزان بیش از ده هزار دلار باید مبلغ فوق را در مراکز تعیین شده در مناطق مرزی اظهار کند. اگر مبلغ به هر دلیل اظهار نشده باشد و تا میزان سی هزار دلار باشد جرم اداری محسوب و فرد متخلف باید جریمه پرداخت کند و ارز مازاد ده هزار دلار نیز مصادره می گردد. اگر ارز کشف شده اظهار نشده نزد مسافر بیش از سی هزار دلار باشد، ضمن مصادره شدن ارز بیش از ده هزار دلار بنا بر حکم دادگاه فرد متخلف از یک تا پنج سال به حبس محکوم می گردد.

این قانون از مورخ 4 آوریل 2016 به اجرا گذاشته شده است.

   دانلود : mosafer.pdf           حجم فایل 64 KB
وزارت امورخارجه | تماس با ما | ساعات كار اداري | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر