معرفی سفیر 

تایید مدارک آموزشی و تحصیلی

برابر مقررات جمهوری اسلامی ایران، چنانچه مدارک آموزشی‌ و تحصیلی‌ که از سوی مراکز آموزشی‌ خارج از کشور صادر می‌‌شوند، در بخش کنسولی سفارت تائید نشده باشند، در داخل کشور قابل بهره برداری نخواهند بود.

مدارک آموزشی کلیه ایرانیانی که از سوی مراکز آموزشی معتبر بلاروس صادر گردیده باشند در بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران قابل تائید هستند.

بر این اساس، هموطنان عزیزی که در مقاطع و دوره های مختلف آموزشی از دبستان تا دکتری عمومی و تخصصی مراکز آموزشی بلاروس تحصیل کرده باشند، قبل از انتقال مدارک خود به ایران، می بایست مدارک آموزشی خود را به تآئید بخش دانشجوئی سفارت برسانند.

بدیهی است که مدارک دانش آموختگان ایرانی دانشگاه های بلاروس که در طول دوره تحصیل، در بخش کنسولی سفارت پرونده دانشجویی تشکیل داده باشند، در حداقل زمان ممکن تائید خواهد شد.

مدارك زير، توسط سفارت، برای تمامی هموطنان ایرانی تأييد میگردد:

الف- گواهی ثبت نام در دانشگاه یا مدارس 
ب- گواهی اشتغال به تحصيل در دانشگاه یا مدارس 
ج- گواهی ريزنمرات تحصیلی 
د- مدارك فارغ التحصيلی اعم از موقت یا دائم
ه- گواهی پرداخت شهریه تحصیلی
و- گواهی پایان دوره های آموزشی

مدارك لازم:
۱- ارائه اصل مدارک آموزشی به زبان انگلیسی
۲- تکمیل فرم شماره [۴۰۵] که مورد درخواست در آن مشخص شده باشد

توجه:
چنانچه  مدارک آموزشی به زبان روسی صادر گردیده باشد ، توصیه می شود این دسته از مدارک آموزشی ابتدا توسط مترجمین رسمی دادگستری در بلاروس ، به فارسی ترجمه گردیده و پس از تائید مقامات دادگستری و وزارت امور خارجه بلاروس برای تأئید نهایی به سفارت ارئه شوند تا در ایران قابل بهره برداری باشند.

دانشجویان و دانش آموختگانی که قصد دارند مدارک تحصیلی خود را در یکی از وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فنآوری و یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد ارزشیابی قرار دهند، توجه داشته باشند چنانچه تاریخ شروع و پایا ن دوره تحصیل آنان به طور دقیق در دانشنامه تحصیلی آنها درج نگردیده باشد. از دانشگاه محل تحصیل خود درخواست نمایند تایک گواهی مبنی بر تاریخ دقیق آغاز و پایان دوره تحصیلی به زبان انگلیسی صادر نماید و آن را به همراه دانشنامه و سایر گواهی های تحصیلی، قبل از عزیمت و انتقال به ایران به تائید بخش کنسولی سفارت برسانند. .
آن دسته از دانش آموختگان ایرانی دانشگاه های بلاروس که در طول تحصیل خود در بخش کنسولی این سفارتخانه، پرونده دانشجویی نداشته اند، قبل از ارائه مدارک تحصیلی به بخش کنسولی سفارت برای تائید، می بایست مدارک تحصیلی خود را به تائید آموزش عالی و وزارت امور خارجه هلند رسانده باشند.

 

 

formهموطنان عزیزی که برای بار اول به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه مراجعه می نمایند فرم تشکیل پرونده را به صورت خوانا و کامل تکمیل نموده و به مامور کنسولی ارائه نمایند .

   دانلود : 405.pdf           حجم فایل 89 KB
   دانلود : فرم_تشکیل_پرونده.pdf           حجم فایل 157 KB
وزارت امورخارجه | تماس با ما | ساعات كار اداري | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر