معرفی سفیر 

ازدواج مرد ایرانی با زن غیر ایرانی

متقاضيان ثبت ازدواج ميتوانند با تکميل و ارائه مدارک زير به سفارت درخواست ثبت ازدواج بنمايند. پس از بررسی مدارک توسط مسئول مربوطه ودر صورت کامل بودن مدارک از طريق تلفنی که در درخواستنامه اعلام نموده اند از تاريخ حضور در سفارت برای امضاء دفاتر ثبت ازدواج مطلع خواهند شد. حضور زن خارجی برای ثبت ازدواج در محل سفارت الزاميست. براساس قانون مدنی همسران خارجی مردان ايرانی پس از ثبت ازدواج تبعه ايران محسوب می شوند و برای آنها شناسنامه و درصورت درخواست گذرنامه ايرانی صادر می گردد.

مدارك لازم:
۱- درخواستنامه تکميل شده شماره [۲۰۴] برای ثبت ازدواج با زن خارجی و صدور شناسنامه ايرانی (زن خارجی ميتواند مشخصات خود را در درخواستنامه به انگليسی بنويسد)
۲- درخواستنامه تکميل شده شماره [۲۰۶] مبنی بر صدور شناسنامه برای بانوان خارجی
*- درخواستنامه تکميل شده شماره [۲۰۵] برای استفاده از نام خانوادگی شوهر (درصورت تمايل)
۳- اصل شناسنامه جديد مرد
*- درخواستنامه تکميل شده شماره [۲۱۹] برای صدور گواهی تجرد (فقط درصورتی که شناسنامه مرد المثنی باشد)
۴- گواهی ولادت بین المللی زن (که اسامی و تابعيت پدر و مادر زن نيز در آن نوشته شده باشد)صادره توسط شهرداری که مهر و امضا شده باشد. (نام و نام خانوادگی والدين زن بايد به زبان فارسی در يك برگ جداگانه نيز نوشته شود) (در صورتی كه زن غيرهلندی باشد گواهی ولادت زن بايد توسط سفارت کشور متبوع و وزارت امور خارجه هلند و یا سفارت ایران در کشور محل تولد زن خارجی تایید گردد. که این کار از طریق سفارت انجام می پذیرد)
۵- يک برگ تصوير(کپی) کارت تابعیتی زن  ( پشت و رو ) 
۶- اصل گواهی تشرف زن به دين مبين اسلام صادره مراکز اسلامی مورد تایید سفارت 
۷- اصل گواهی جاری شدن صيغه عقد شرعی صادره مراکز اسلامی مورد تایید سفارت  ( برای هموطنان زرتشتی كليمی و مسيحی ارائه گواهی انجام تشريفات نكاح براساس رويه معمول در اديان مذكور الزامی است.)
۸- اصل سند رسمی ازدواج هلند ( در صورتی كه سند رسمی ازدواج غيرهلندی باشد، اصل سند بايد توسط سفارت كشور متبوع زن درهلند تائيد و سپس توسط وزارت امور خارجه هلند تصديق گردد.)
۹- اصل گواهی تندرستی زوجين شامل گروه خون، عدم ابتلاء به بيماری مقاربتی، ايدز، تالاسمی (Thalassaemie )  و اعتياد به مواد مخدر و گواهی مبنی بر بلامانع بودن ازدواج از نظر RH خون از يکی از بيمارستانها و يا مراکز پزشکی معتبر (در صورتيکه از ازدواج شرعی زوج بيش از يکسال سپری شده باشد نيازی به ارائه اين گواهی نيست)
۱۰- هشت قطعه عکس جديد ۴×۳ تمام رخ، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد از زن و چهار قطعه از مرد که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده وعکس بانوان با حجاب اسلامی باشد

۸-  واريز [ هزينه] به حساب یورویی 3024004727001  نزد  ОАО Белвнешэкономбанк,226 و ارائه سند پرداخت وجه .  

Account No:3024004727001
Account Holder EMBASSY OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 
226,Bank Name:Belvnesheconombank 

 

دانلود فرم پرداختی بانک بل ونش اکونوم بانک 

پس از نمایش فرم پرداخت بانک در پنجره جدید آن را چاپ کرده و یا جهت ذخیره آن بر روی فرم کیک راست را زده و گزینه ....save image as را بزنید.

 

در هنگام پرداخت  نام و نام خانوادگی درخواست کننده در محل " Communication " درج شود .

۹ - تصویر اجازه اقامت یا کارت تابعیت بلاروسی ( Identiteitskaart )

form هموطنان عزیزی که برای بار اول به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک مراجعه می نمایند فرم تشکیل پرونده را به صورت خوانا و کامل تکمیل نموده و به مامور کنسولی ارائه نمایند .
   دانلود : 206.pdf           حجم فایل 63 KB
   دانلود : 205.pdf           حجم فایل 62 KB
   دانلود : 204.pdf           حجم فایل 65 KB
   دانلود : 219.pdf           حجم فایل 76 KB
   دانلود : ارزشیابی_مدارک_در_بلاروس.pdf           حجم فایل 456 KB
   دانلود : فرم_تشکیل_پرونده.pdf           حجم فایل 157 KB
وزارت امورخارجه | تماس با ما | ساعات كار اداري | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر