معرفی سفیر 

ازدواج زن ایرانی با مرد غیر ایرانی

متقاضيان ثبت ازدواج ميتوانند با تکميل و ارائه مدارک زير درخواست ثبت ازدواج بنمايند. پس از بررسی مدارک توسط مسئول مربوطه ودر صورت کامل بودن مدارک از طريق تلفنی که در درخواستنامه اعلام نموده اند از تاريخ حضور در سفارت برای امضاء دفاتر ثبت ازدواج مطلع خواهند شد. حضور مرد خارجی برای ثبت ازدواج در محل سفارت الزاميست.
توجه : مرد خارجی بدلیل ازدواج با زن ایرانی تبعه ایران محسوب نمی گردد و فرزندان آنها نیز تابعیت پدر را خواهند داشت ، لذا برای سفر به ایران بایستی درخواست روادید کنند . برای این افراد با درخواست کتبی زن در حداقل زمان روادید صادر خواهد شد .

مدارك لازم
۱- درخواستنامه تکميل شده شماره [۲۰۲] برای ثبت ازدواج با مرد خارجی (مرد خارجی ميتواند مشخصات خود را در درخواستنامه به انگليسی بنويسد)
۲- اصل شناسنامه زن
۳- درخواستنامه تکميل شده شماره [۲۱۹] برای صدور گواهی تجرد (فقط درصورتی که شناسنامه زن المثنی باشد)
۴- گواهی ولادت بین المللی مرد با مهر و امضای اصل صادره شهرداری ها که اسامی والدین وی نیز در آن قید شده باشد. به انضمام دو سری کپی‌ از گواهی ولادت فوق.
۵- اصل اجازه نامه كتبی پدر يا جد پدری دوشيزه برای ازدواج اول که بايد توسط يکی از دفاتر اسناد رسمی تائيد شده باشد (اگر پدر يا جد پدری ساکن ايران باشند).
*- در صورتيکه پدر يا جد پدری ساکن بلاروس باشد، حضور وی، با همراه داشتن اصل شناسنامه اش، در سفارت برای صدور اجازه نامه  ضروريست.
*- در صورت فوت پدر و يا جد پدری، ارائه اصل گواهی فوت صادره از مراجع ذيصلاح ضروريست
*- در صورت طلاق بانوان از همسر قبلی‌، ارائه اصل طلاق نامه ضروری می‌باشد. 
۶- اصل گواهی تشرف مرد به دين مبين اسلام به انضمام دو سری کپی‌ از تشرف به دین اسلام صادره مراکز اسلامی مورد تایید سفارت .
۷- اصل گواهی جاری شدن صيغه عقد شرعی به انضمام دو سری کپی‌ از گواهی ازدواج شرعی صادره مراکز اسلامی مورد تایید سفارت .  (برای هموطنان زرتشتی كليمی و مسيحی ارائه گواهی انجام نكاح براساس رويه معمول در اديان مذكور الزامی است)
۸- اصل سند رسمی ازدواج بلاروسی به انضمام دو سری کپی‌ از سند ازدواج بلاروسی (در صورتی كه سند رسمی ازدواج غير بلاروسی باشد، اصل سند بايد توسط سفارت كشور محل ازدواج در بلاروس تائيد و سپس توسط وزارت امور خارجه بلاروس تصديق گردد).
۹- گواهی تندرستی زوجين شامل گروه خون، عدم ابتلاء به بيماری مقاربتی، ايدز، تالاسمی (Thalassaemie )  و اعتياد به مواد مخدر و گواهی مبنی بر بلامانع بودن ازدواج از نظر RH خون از يکی از بيمارستانها و يا مراکز پزشکی معتبر (در صورتيکه از ازدواج شرعی زوج بيش از يکسال سپری شده باشد نيازی به ارائه اين گواهی نيست)
۱۰- گواهی اشتغال به كار مرد و یک سری کپی‌ از گواهی فوق.
۱۱- گواهی عدم سوء پيشينه مرد كه از سوی پليس بين المللی (اينترپول) یا پلیس بلاروس صادر شده باشد به انضمام یک سری کپی‌ از گواهی فوق.
۱۲- تعهدنامه رسمی مرد مبنی بر پرداخت نفقه و هزينه بليط مراجعت زن به ايران (اين تعهدنامه بايد در حضور كنسول در سفارت تنظيم و امضاء شود. )
*- چنانچه زن ايرانی طبق تعهدنامه شماره [۲۰۳] انصراف خود را از دريافت نفقه و هزينه بليط مراجعت به ايران اعلام نمايد، ارائه تعهدنامه مرد برای پرداخت نفقه و هرينه مراجعت لازم نيست.
۱۳- دوازده قطعه عکس جديد ۴×۳ تمام رخ، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد از هر يک از زوجين که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده وعکس بانوان با حجاب اسلامی باشد.
۱۴- گذرنامه و اقامت زوجه ایرانی در کشور بلاروس به انضمام دو سری کپی‌ از گذرنامه و اقامت زوجه در بلاروس.
۱۵- گذرنامه و کارت اقامت مرد خارجی به انضمام دو سری کپی‌ از گذرنامه و اقامت زوج در بلاروس.
۱۶-  واريز [ هزينه به حساب یورویی 3024004727001  نزد  ОАО Белвнешэкономбанк,226 و ارائه سند پرداخت وجه .  

Account No:3024004727001
Account Holder EMBASSY OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 
226,Bank Name:Belvnesheconombank 

 

دانلود فرم پرداختی بانک بل ونش اکونوم بانک 

پس از نمایش فرم پرداخت بانک در پنجره جدید آن را چاپ کرده و یا جهت ذخیره آن بر روی فرم کیک راست را زده و گزینه ....save image as را بزنید.

 

form هموطنان عزیزی که برای بار اول به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک مراجعه می نمایند فرم تشکیل پرونده را به صورت خوانا و کامل تکمیل نموده و به مامور کنسولی ارائه نمایند .
   دانلود : 203.pdf           حجم فایل 83 KB
   دانلود : 202.pdf           حجم فایل 65 KB
   دانلود : 219.pdf           حجم فایل 76 KB
   دانلود : فرم_تشکیل_پرونده.pdf           حجم فایل 157 KB
وزارت امورخارجه | تماس با ما | ساعات كار اداري | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر