معرفی سفیر 

متقاضیان زیر 15 سال

انتخاب نام برای فرزند

طبق ماده بيست قانون ثبت احوال كشور انتخاب نام بااعلام كننده (پدر ومادر) است. اما بعضی از نامها بدليل عدم تناسب نام با جنس نوزاد يا دارا بودن معنی غيرقابل قبول و... در اين قانون غيرمجاز اعلام گرديده است. از اينرو سازمان ثبت احوال فهرستی از نامهای مجاز و غيرمجاز را تهيه نموده است. چنانچه نامی که هموطنان برای فرزندشان انتخاب نموده اند از نامهای معروف و متداول نيست، با مراجعه به اين فهرست ميتوانند از مجاز ياغيرمجاز بودن نام مورد نظر مطلع شوند.
قبل از انتخاب نام ( خصوصاً نامهای غير متداول ) مجاز ياغير مجاز بودن نام را از سفارت سؤال نمائيد تا سفارت، پس مراجعه به فهرست ثبت احوال، والدين را مطلع نمايد.
چنانچه نامی را که والدين انتخاب كرده اند در هيچکدام از فهرستهای نامهای مجاز يا غير مجاز موجود نباشد، والدين ميتوانند با ارسال نامه ای دلايل مجاز بودن نام مدر نظر خود از جمله وجود آن در ادبيات فارسی و فرهنگ اسلامی و يا متداول بودن آن در منطقه خاصی از ايران را ارائه نمايند. سفارت موضوع را به اداره ثبت احوال منعكس می نمايد و درصورت دريافت موافقت، شناسنامه صادر ميشود.
چنانچه نام انتخاب شده برای فرزند غير مجاز باشد و برای وی گواهی ولادت نيز صادر شده باشد، والدين ميتوانند با انتخاب يك نام مجاز ونوشتن عبارت " با تغيير نام فرزندم از ..... به ..... موافقت دارم " درپشت برگ گواهی ولادت و امضا آن تقاضای صدور شناسنامه بنمايند.
نام خانوادگی فرزند همان نام خانوادگی پدر ميباشد. در صورتيكه در شناسنامه پدر پيشوند "سيد" وجود داشته باشد، در شناسنامه فرزند نيز به تناسب جنس از پيشوند "سيد" يا "سيده" و يا پيشوند "سادات" ذكر خواهد گرديد .
اقليتهای دينی ميتوانند مطابق فرهنگ و آيين خود نام مورد نظر را انتخاب نمايند.

برای فرزندانی كه در بلاروس متولد شده اند و ازدواج والدينشان رسما به ثبت رسيده، با حضور پدر يا مادر يا وكيل رسمی آنان، شناسنامه صادر و ولادت در شناسنامه والدين ثبت ميشود.

مدارك لازم:
۱- درخواستنامه تکميل شده شماره [۲۰۷] برای صدور شناسنامه
۲- اصل شناسنامه های جديد پدر و مادر
* - در صورت وجود هرگونه دو گانگی (مغايرت) در صفحه دوم شناسنامه های والدين(بخش ثبت ازدواج) ارسال اصل عقدنامه الزامی ميباشد.
۳- اصل گواهی ولادت فرزند از  شهرداری محل 
توجه:  نام و نام خانوادگی  پدر و مادر مطابق با مندرجات شناسنامه ایرانی  در آن درج شده و به مهر و امضاء رسيده باشد. در صورت مغایرت با شناسنامه والدین نسبت به تصحیح گواهی ولادت قبل از ارائه مدارک اقدام گردد. 
*- چنانچه فرزندان ۲، ۳ يا چندقلو باشند، مدارک تعيين کننده ترتيب تولد نوزادان از بيمارستان بايد ارائه شود.
* -  چنانچه درخواست کننده بالای ۱۵ سال باشد، دو برگ كارت آثار انگشتان، ملصق به عكس درخواست کننده كه توسط پليس بلاروس تائيد، امضاء و مهر شده باشد نيز بايد ارائه شود. (کارت انگشت نگاری پس از تماس با بخش کنسولی، از طريق پستی برای درخواست کننده ارسال ميشود تا نزد پليس بلاروس انگشت نگاری و تأييد نمايد) انگشت نگاری افراد با وقت قبلی در سفارت امکان پذیر میباشد .
*-  پرداخت  [ هزينه]  صدور شناسنامه در بخش کنسولی به حساب یورویی 3024004727001  نزد  ОАО Белвнешэкономбанк,226 و ارائه سند پرداخت وجه .  

Account No:3024004727001
Account Holder EMBASSY OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 
226,Bank Name:Belvnesheconombank 

 

دانلود فرم پرداختی بانک بل ونش اکونوم بانک 

پس از نمایش فرم پرداخت بانک در پنجره جدید آن را چاپ کرده و یا جهت ذخیره آن بر روی فرم کیک راست را زده و گزینه ....save image as را بزنید. 

توجه!
!  در صورت تمايل، پدر ميتواند با ارائه مدارک لازم همزمان نسبت به همراه کردن نام فرزند زير   ۱۸سالش در گذرنامه خود و يا همسرش و  تغيير محل اقامت و صدور اجازه خروج مکرر وی  اقدام کند.
!  مدارك ناقص جهت رفع نقص عيناً عودت داده ميشود.
در حضور پدر یا مادر در سفارت برای امضای مدارک مربوطه ضروری است .

form هموطنان عزیزی که برای بار اول به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک مراجعه می نمایند فرم تشکیل پرونده را به صورت خوانا و کامل تکمیل نموده و به مامور کنسولی ارائه نمایند .
   دانلود : 207a.pdf           حجم فایل 77 KB
   دانلود : فرم_تشکیل_پرونده.pdf           حجم فایل 157 KB
وزارت امورخارجه | تماس با ما | ساعات كار اداري | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر