گالری تصاویر
اطلاعیه ها
برگزاری همايش بين المللی فريد الدين عطار نيشابوری
مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه تهران - دانشگاه مک گیل کانادا قصد دارد سلسله همایش‌های بین‌المللی با عنوان زبان فارسی و اندیشه ایرانی- اسلامی برگزار نماید
 ٢٠:٥٢ - جمعه ١٥ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقامات بلندپایه کشورمان فرا رسیدن سال نو میلادی را به همتایان بلاروسی خود تبریک گفتند.
رئیس جمهوری اسلامی ایران، معاون اول رئیس جمهوری و وزیرخارجه کشورمان طی پیام های جداگانه ای میلاد حضرت مسیح (ع)وآغاز سال نو میلادی را به همتایان بلاروسی خویش و مردم این کشور، تبریک گفتند.
 ١٤:٥٠ - دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس جمهور در پیام تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) به پاپ فرانسیس: امیدوارم در سال جدید شاهد ریشه‌کن شدن هر گونه پلیدی، زشتی، تبعیض و فقر برای آحاد بشریت باشیم
متن کامل حقوق شهروندی به انضمام بیانیه ریاست محترم جمهوری
سومین کنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
تائید مدارک تحصیلی، تشکیل پرونده دانشجوئی و تسهیلات غیر ارزی

تائید مدارک تحصیلی، تشکیل پرونده دانشجوئی و تسهیلات غیر ارزی

تائید مدارک تحصیلی

-         دانشجویان محترم به منظور تائید مدارک تحصیلی می بایست قبلا در سامانه تاک WWW.TAK.MFA.IR  ثبت نام و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند.

-         در صورتی که قصد تائید مدرک پادفک یا ریز نمرات و یا مدارک فارغ التحصیلی را دارند می بایست قبلا ، مدارک فوق را به تائید وزارت آموزش و خارجه بلاروس برسانند و قبل از مراجعه به بخش کنسولی نسبت به آپلود آن مدارک و تصاویر مهر ها در سامانه تاک اقدام نمایند.

-         دانشجویانی که قصد دارند گواهی های تحصیلی و گواهی های مربوط به شهریه خود را غیر از موارد فوق الذکر تائید نمایند نیازی به مهر وزارت آموزش و خارجه بلاروس نیست و می توانند پس از آپلود مدارک در سامانه تاک به بخش کنسولی مراجعه نمایند.

-         تصویر مدارک پرسنلی و تحصیلی باید شفاف ، خوانا ، بدون حاشیه و از روبرو قابل خواندن باشد.

-         داشتن گذرنامه یا تصویر آن در زمان تائید مدارک در بخش کنسولی الزامی است .

تشکیل پرونده دانشجوئی

-         با توجه به نامه شماره 4038117 مورخ 17/01/1395 اداره دانشجوئی وزارت امورخارجه از این پس نیازی به مکاتبه سفارت با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت تشکیل پرونده دانشجوئی نمی باشد و این دو وزارت خانه به پرونده های دانشجویان در سیستم تاک دسترسی خواهند داشت.

-         دانشجویان محترم در صورت تمایل به استفاده از تسهیلات غیر ارزی، می بایست پس از تشکیل پرونده در سامانه تاک جهت استعلام از وزارت بهداشت یا علوم با بخش کنسولی تماس گرفته تا پرونده آنان بررسی و از طریق سیستم تاک ارسال گردد.

-         تسهیلات غیر ارزی(خروجی دانشجوئی، صدور گذرنامه رایگان )

-         در صورتی که دانشگاه دانشجویان رشته های غیر پزشکی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد و همچنین از نظر مقررات نظام وظیفه مشمول نباشند، پس از تشکیل پرونده در سامانه تاک، تسهیلات غیر ارزی به آنان تعلق خواهد گرفت. دانشجویان مشمول نیز در صورت درخواست برخورداری از تسهیلات غیر ارزی، از طریق سامانه تاک برای آنان از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استعلام می گردد و پس از دریافت مجوز از تسهیلات غیر ارزی برخوردار خواهند شد.

-         درخصوص دانشجویان رشته های پزشکی نیز پس از تشکیل پرونده آنان در سامانه تاک ، استعلام از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق همان سامانه بعمل آمده و پس از دریافت مجوز آن وزارت خانه از این تسهیلات برخوردار می گردند.

 

تسهیلات ارزی

-          دانشجویان محترم برای برخورداری از تسهیلات ارزی طبق مقررات وزارت خانه های مربوطه (بهداشت و علوم) عمل نمایند.

 دانشجویان پزشکی در صورت تمایل به دریافت ارز و تسهیلات غیر ارزی وارد سایت EDD.BEHDASHT.GOV.IR  شده سپس وارد سایت جامع گردیده و آیتم های تسهیلات ارزی و غیر ارزی را انتخاب می کنند، سپس اطلاعات مربوط به خود را وارد کرده و مدارک مربوطه (  1-  اصل گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ، 2-  اصل گواهی ریز نمرات ترم های گذرانده شده (با تایید وزارت آموزش به آدرس کازلوا 28 و وزارت خارجه بلاروس به آدرس کارلامارکسa37 ) ، 3-  اصل مدرک پیش دانشگاهی (پادفک، با تایید وزارت آموزش و وزارت خارجه بلاروس)) را که قبلاً به تائید بخش کنسولی رسیده است را اسکن می کنند و در آخر دکمه ثبت تائید نهائی را میزنند تا ثبت نام آن ها انجام گیرد

 ** ** **

قابل توجه دانشجویان رشته های پزشکی :

·                    تصاویر کلیه مدارک تایید شده خود را پس از تائید بخش کنسولی در سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دهند و مدرک پادفک را مجددا به دانشگاه عودت نمایند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران